Ekim 1, 2020

Köpekler Hakkında Her Şey! – HavHav.net

Sevimli dostlarımız köpekler hakkında eğitici ve bilgilendirici blog sitesi.

pomeranian boo

pomeranian boo

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo özellikleri ve bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın geri kalan kısmını dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz. 1700-1800 seneleri arasında Pomeranya bölgesinde ortaya çıkan tür oldukça sevimli olan küçük bir köpek cinsidir. İlk olarak İngiliz Kraliçesi Charlotte ve Victoria tarafından dünyaya duyurulmuştur. Cins dış görünüş olarak pelüş oyuncaklara benzemektedir. Olumsuz olarak değerlendirebileceğimiz en önemli özelliği ise tüy dökmesidir. Pomeranian Boo’nun yaşam süresi ortalama olarak 15 senedir. Alman kökenli bu cins 1-3 kg ağırlık ortalamasına sahiptir. 18-30 cm boyu ile küçük ve şirin bir köpek türü olan Pomeranian Boo, kucak köpeği olarak geçer. Enerji düzeyi çok yüksek olmakla birlikte çok fazla egzersiz ihtiyacı hissetmez. Aynı zamanda başka köpekler ile geçinme skalası düşüktür. Eğitim kapasitesi açısından orta düzey olan köpek koruma köpeği değildir. Yabancılara mesafeli olmakla birlikte çocuklarla anlaşma seviyesi üst düzeydir.

  • Yaşam Süresi: 15 yıl
  • Köken: Almanya
  • Ağırlık: 1-3 kg
  • Boy: 18-30 cm
  • Kullanım: Kucak Köpeği
Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz İhtiyacı Düşük
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka Köpeklerle Geçinme Düşük
Başka Petlerle Geçinme Orta
Çocuklarla Anlaşma Çok İyi
Yabancılara Davranış Mesafeli
Koruma Düşük
Eğitilebilirlik Düzeyi Orta
Pomeranian Boo özellikleri
Pomeranian Boo özellikleri

Pomeranian Boo Karakter Özellikleri

Bu cins köpekler insanlar ve diğer köpekler ile geçinme anlamında biraz çekimserdir. İnsanları kolay kolay sevmez ve buna karşın ilgi bağımlısı olduğunu ifade etmek gerekiyor. Bu nedenle onunla çok sık ilgilenmeniz gerekir. Eğitim esnasında çok fazla eğlenirler. Bu da onların kolay eğitilmesine neden olacaktır. Koruma iç güdüleri olan bu cins köpek, küçük olduğu için koruma bakımından geri planda kalabilmektedir. Kısacası bu Pomeranian Boo sahiplenmek isterseniz onu koruma köpeği olarak görmemeniz gerekir.

Bu cins köpek yapısı itibari ile çok eğlenceli bir yüz ifadesine sahiptir. Bu da onların daha fazla tercih edilmesine ve bu anlamda daha pahalı olmasına neden olmuştur. Diğer köpek ırkları ile kıyaslandığı zaman oldukça dikkat çekici bir küçüklüğe sahip olması ve tüylerinin güzelliği de oldukça dikkat çekicidir. Ortalama ömürleri 15 sene olması nedeniyle eğer bakımı iyi bir şekilde yapılırsa bu süre oldukça kolay bir şekilde uzayabilir.

Pomeranian Boo bakımı
Pomeranian Boo bakımı

Pomeranian Boo Bakımı

Oldukça sevimli olmaları ile dikkat çeken Pomeranian Boo cinsi, bakım anlamında da sahiplerine bir takım sorumluluk yüklemektedir. Tüylerinin dikkat çekici ve güzel olması, bu güzelliğin korunması açısından bakım gerektirir. Kısacası bir bebek sorumluluğu ile onlara yaklaşmanız gerekiyor. Bu anlamda sizler için hazırladığımız önerilere uymanız son derece önemli bir hal alıyor.

Temizlik ve tüy sağlığı

Pomeranian Boo, belirli aralıklar ile tüy sağlığını korumak için bakıma ihtiyaç duyar. Petshoplardan alacağınız fırça ile köpeğin canını acıtmadan tarayabilirsiniz. Yıkanma konusunda ise veteriner tavsiyelerine mutlaka uymanız gerekiyor. Aylık olarak 3 kere yıkanmaları idealdir.

Diş sağlığı

Bu türün diş sağlığı açısından da çok hassas olduğunu bilmeniz gerekiyor. Irkları gereğince diş sorunu ile çok sık karşı karşıya kalırlar. Bu anlamda veterinerden yardım almanız gerekebilir.

Gelişim için

Köpek kemik gelişimi için egzersiz en büyük ihtiyaçların başında geliyor. Onların rahat bir hareket alanı bulabileceği parklar bu konuda yardımcı olacaktır. Bu onların gelişimi açısından son derece önemlidir.

Bebek Pomeranian Boo Bakımı

Bebek Pomeranian Boo’ların en büyük yardımcıları anneleridir. Bu anlamda sahiplerine bir rol düşmez. Anne sütünden değerli herhangi bir şey yoktur. Onların vücut ısısını kontrol etmek bu noktada önemli olacaktır. Veterinerden alacağınız destek ile bu sorunu kolay bir şekilde çözmeniz mümkündür. Herhangi bir sorun çıktığı zaman veteriner desteği almayı ihmal etmeyin.

Pomeranian Boo bakımı ve özellikleri hakkında sizlere detaylı bir yazı hazırladık. Bu yazıyı rehber olarak görmeniz mümkündür.